Ümraniye Lazer Epilasyon

Ümraniye Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon teknolojinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden birisidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulana lazer ışını, kıla renginin veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.
Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder
Lazerler belirli dalga boylarında ışık enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına neden olur. Isısı artan kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucunda tahrip olan kıl kökü bir daha kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında sadece melanin pigmentleri tarafından emildikleri için diğer cilt hücrelerine zarar vermezler.
Lazer Epilasyon ile Kıllardan Kalıcı Olarak Kurtulmak Mümkün Mü?
Bir çok lazer epilasyon sistemi kıl kökünü tahrip ederek daha zayıf ve az miktarda kıl çıkmasını sağlar. Kalıcı epilasyon için kıl kökünün kıl üretimini sağlayan papilla kısmının yok edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde ilgili derinliğe kadar inebilecek lazer ışını gereklidir. Bu da lazer ışının dalga boyu ile ilgili bir durumdur. Günümüzde Alexandrite tipi lazerler bu amaçla kullanılmaya uygun lazerlerdir. Ayrıca lazer epilasyonun uygulanma zamanı da büyük önem taşımaktadır. Çünkü tüylerin anajen, katojen ve telojen adı verilen büyüme fazları vardır. Lazer epilasyon uygulanırken, tüylerin büyüme aşaması tedavi süresini ve başarısını doğrudan etkilemektedir.
Lazer Epilasyon Uygulaması Kaç Seansta Sonuç Verir
Uygulama yapılacak bölgeye, kişinin cilt ve kıl tipine ve lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmekte kullanılan cihazın kalitesine göre değişmekle beraber; ortalamada 5-8 seans arası başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.
Bir Seans Ne Kadar Sürer?
Uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve kullanılacak sisteme bağlı olarak değişir. Örneğin; bıyık ve çene bölgesi 5 dakika gibi bir sürede tamamlanırken, tüm bacak alanı 45 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.
Uygulamanın Yan Etkileri Var Mıdır?
Uygulama sonrasında kalıcı olmayan hafif yanmalar, kızarıklar, kabuklanma ve lekeler görülmesi normaldir. Bunlar kısa süreli ve kalıcı olmayan etkilerdir. Fakat uygulamanın daima uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.
Alexandrite Lazer
Alexandrite lazerler epilasyon amacıyla en çok kullanılan 755 nanometre dalga boyuna sahip lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli farkı deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer bir özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj sağlar. Fakat koyu deri rengi olan kişilerde uygulanması önerilmez.
Nd-YAG Lazer
Dalga boyu 1064 nanometre olan ve melanin pigmentleri tarafından emilimi az olan lazerlerdir. Fakat epilasyonda, çıkış gücü yüksek olan Nd-YAG lazerler kullanılırsa emilimin az olması durumu avantaja dönüştürülebilir.

 

Ümraniye Lazer Epilasyon