Lazer Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Gereklidir

Lazer Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Gereklidir

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmemizi sağlayan bir teknolojidir. Amaç kıl köklerini lazer ışını ile tahrip ederek tekrar kıl üretmemesini sağlamaktır. Lazer epilasyon kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlar. Epilasyon seans sayısı uygulanacak bölgeye ve kılların taşıdığı özelliklere göre 4 ile 8 arasında değişebilmekte, uygulanacak bölgeye göre süresi ise 5 dakika ile 1 saat arasındadır. Ergenlik dönemini tamamlamış erkek ve kadınlara rahatlıkla uygulanabilmekte ve hayatları daha konforlu hale getirmektedir. Aynı gün olmamak kaydıyla ve cildinizde lazer sonrası herhangi bir hassasiyet oluşmadıysa ertesi günden itibaren güneşlenebiliriz. Lazer epilasyon açık renkli (beyaz, sarı, kızıl) sadece iğneli epilasyon uygulanabilmektedir.

 

Alexandrite lazer derindeki kıl köklerine ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve iz bırakan yanık sorununa yol açmaz. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz. Kıllardaki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler. Lazer epilasyon işlemi kullanılan cihaz, cihazı kullanan operatöre bağlı bir işlemdir. Kesinlikle doktor kontrolünde yapılması gereken lazer epilasyonu işlemi, %90 başarı oranıyla kıllarınızdan kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yoludur. Seans sayısı ve lazer epilasyondan alacağınız verim cilt ve kıl yapınıza bağlıdır.

İnce tüylerde melanin az olduğundan ışık ısıya dönüşerek, kıl kökünü besleyip çoğaltabilir. Sadece açık ciltlerde uygulanabilir. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur. Uygulama esnasında cilt ile temas olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

 

ND-YAG LAZER

FDA onaylı Nd-YAG lazer, 1064 nm dalga boyundaki lazer ışığını derinin alt katmanlarına ulaştırır. Koyu ten rengindeki kişilerde bile güvenle kullanılabilir. 4 mm ye kadar varislerin tedavisinde FDA onayı vardır. Nd-YAG lazerin bir diğer özelliği ise bronz tende ve Yaz aylarında rahatlıkla epilasyonda kullanılır. Nd-YAG lazerin uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastanın memnuniyetini arttırmaktadır. Nd-YAG lazerlerin, en sorunlu bölgeler olarak anılan yüz bölgesi ve sırtta en başarılı lazerler oldukları literatürde de belirtilmektedir.

Her cilt rengine güvenle uygulanır. Bu lazer sisteminin melanine hassasiyeti çok azdır.

Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur. Uygulama esnasında ciltle teması olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz. Yazın tedaviye ara vermek gerekmemektedir.

Lazer Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Gereklidir