Lazer Epilasyon Hakkında Her Şey

Lazer Epilasyon Hakkında Her Şey

LAZER EPİLASYON

 

Lazer epilasyon isminden de  anlaşıldığı gibi  derinin altında bulunan kıl köklerinin lazer ışığıyla yakılmasıdır. Lazer Epilasyon cihazları ile lazer, kıl köklerine uygulanır. Burada ışık derinin kıl köklerine inerek canlı olan kıl köklerini yakar. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için harcanan çaba artmaktadır. Milyonlarca kişi  epilasyon aletleri, ağda veya traş aletleri gibi yöntemler kullanmaktadırlar. Uzmanlara göre bu problemin en yaygın nedenleri  kalıtsal nedenler, ergenlikler, hamilelik, menepoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir. Bu durum kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkiler.  Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en konforlu, etkin ve güvenilir yöntemi lazer epilasyon uygulamasıdır.

 

Lazer Epilasyon Güvenli Midir ?

 

Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili lazer epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Cilde verilecek enerji çok önemlidir. Kişiye ve bölgeye özel en etkili dozların belirlenmesi gerekir.
Aksi takdirde olması gerekenden düşük dozlarla uygulama yapıldığında seanslar uzar, çok yüksek dozlarla lazer epilasyon uygulanması durumunda da ciltte yanık ve leke oluşabilir. Merkezimizde dijital spektrofotometre ile kişinin cilt rengi belirlenerek ve kişinin ten rengine, kıl durumuna en uygun doz ile etkin ve güvenilir lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

 

Lazer epilasyon uygulaması yapılmayacak kişiler;

Son altı ay içinde roaccutane kullananlar,
Epilepsi hastaları,
Şüpheli pigmente lezyonu olan kişiler,
Lupus hastalığı olanlar,
Hamilelik riski taşıyan kişiler,

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlere Göre Üstünlüğü Nedir?

Ağda,epilator,cımbız gibi kıl giderme yöntemleri kalıcı sonuçlar vermez,geçici çözümlerdir,kıl batıklarına,cilt hassasiyetine,cilt lekelenmelerine,kıl sayısında artışa neden olabilirler,oysa lazer epilasyon doğru uygulandığında etkili sonuçlar vermekte ve kişilerın kalıcı olarak kıllardan kurtulmasını sağlamaktadır.

Uygulama öncesi:

Foliküldeki kıl kökü kılın oluşumunu tamamlamıştır ve kıllar kökle sıkı irtibat halindedir. Epilasyon için en uygun zamandır. Kıllar %15-%20 Oranında kalıcı olarak etkileneceklerdir.

 

Lazer Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Gereklidir?

Lazer epilasyon kılın aktif büyüme ve gelişme döneminde etkilidir. Dinlenme döneminde olan kıllar uygulamadan etkilenmeyecektir. Kılların %30-70 i dinlenme dönemindedir.
Bundan dolayı vücut bölgelerine göre değişen seanslar halinde uygulama yapılır. Her seansta %15-30 arasında etki sağlanır. Seans aralıkları da vücut bölgesinde 2 ayda bir 4-6 seans, yüz bölgesinde ayda bir 6-12 seans olmak üzere değişir.

 

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılabilir?

Lazer epilasyon cinsiyet ayırt etmeksizin ergenlik çağına ulaşmış olan kadın ve erkeklere uygulanmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılmalıdır? 

 

Günümüze lazer epilasyon yaygın şekilde işlem yapıldığından dolayı merdiven altı işletmelerde, güzellik merkezlerinde de yapılmaktadır. Fakat lazer epilasyon gibi sağlıkla alakalı konularda mutlaka doktor gözetimi altında sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır. 

 

Lazer Epilasyon Uygulamasından Sonra Leke veya İz Kalır Mı?

Lazer epilasyon uygulamasından önce cilt rengi ve kıl yapısı doğru saptanmış kişilerde etkin ve güvenli doz seçimi yapıldığında herhangi bir leke veya yanık riski yoktur.
Fakat uygulama sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklıklar oluşabilir. Bu geçici bir durumdur. Soğutma sistemi olmayan lazerlerde ciltte yanık, leke ve iz kalma riski her zaman mevcuttur.
Dinamik soğutma sistemi cildin ısınmasına fırsat vermediği için yanık riskini ortadan kaldırmaktadır. Merkezimizde Lazer epilasyon uygulamalarımızda dinamik soğutma sistemi kullanmaktayız.
 

Lazer Epilasyon Hakkında Her Şey